تبلیغات و طراحی سایت
پرورش زنبور عسل پرورش زنبور عسل .

پرورش زنبور عسل

 

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

 

 

بيماريها و افات زنبور عسل كليك كنيد


لوازم اوليه وضروري پرورش زنبورعسل كليك كنيد


دانلود كتاب پرورش زنبور عسل براي تازه كاران كليك كنيد


فيلم پرورش زنبور عسل كليك كنيد


عكس قفس ملكه كليك كنيد


عكسهاي زيبا از زنبور عسل و كندو عسل كليك كنيد

 

دانلود پروژه كارآفريني پرورش و نگهداري زنبور عسل

   دانلود پروژه كارآفريني پرورش و نگهداري زنبور عسل,
    دانلود پروژه كارآفريني طرح كسب و كار پرورش زنبور عسل,
    پروژه كارآفريني پرورش زنبور عسل,
    پروژه كارآفريني در پرورش زنبور عسل,
    پروژه در مورد كارآفريني پرورش و نگهداري زنبور عسل,

–از مهمترين موارد تغذيه  در اواخر تابستان يا اوايل پاييز كه هنوز  هوا سرد نشده كه مقدار شهد در طبيعت كم يا متوقف مي گرد در صورتي كه غذا كافي در كندو ها ذخيره نشده باشد بايستي آنها را تغذيه نمود .  تا در زمستان ذخيره عسل داشته باشند .

اگر هوا سرد شود . نبايد آنها را تغذيه(شربت) نمود چون زنبور نمي تواند آن را مصرف كند و شما بايد قاب عسل به كندو داده شود .

2 – بعضي اوقات كندوهائي كه غذايشان را در زمستان مصرف كرده اند بايد در اوايل بهار قبل از وجود شهد در طبيعيت تغذيه نمود. 

3 – در تابستان زماني كه در طبيعت شهد وجود ندارد و شما امكان كوچ دادن هم نداريد .

مواردي كه بايستي كلني ها تغذيه شوند:

1 – تحريك زنبوران عسل جعت توليد مثل و پرورش نوزادان .

2 – در هر موقعي كه ذخائر غذائي زنبورها كم شود و كلني در معرض خطر گرسنگي قرار گيرد.

3 – در مواقع مصرف دارو.

4 – در مواقع ايجاد كندوي جديد يا بچه كندو يا زنبور پاكتي.

5 – در مواقع پرورش ملكه ( كندوهاي شروع كننده ، خاتمه دهنده ، پرستار، جفتگيري).

6 - در موقع تعويض ملكه.

 مهمترين غذا براي يك كندو يك يا چند قاب پر از عسل است ولي زنبورداران ترجيح ميدهند كه به جاي عسل از آب شكر استفاده مي نمايند.

غلظت شربت مورد تغذيه به زنبورها:

در مواقعي كه مواد غذايي به اندازه كافي در كندو نباشد زنبور عسل گرسنه گرديده و نوزادان يعني لاروها و شفيره ها را به خارج كندو منتقل مي كنند . و غذاي ملكه را كاهش مي دهند تا تخم ريزي را كم و يا قطع كند.آنها همچنين نرها را از كندو خارج ميكنند.

مقدار شكر و آب به عبارت ديگر غلظت شربت بسته به فصول و هدف ما تغيير مي كند .

1 – در بهار غلظت شربت شكر بايد 1 به 1 ( يك كيلو آب و يك كيلو شكر ) باشد.

2 – در پائيز ، غلظت شربت شكر بايد 2 به 1 ( دو قسمت شكر و يك قسمت آب) باشد.

3 – جهت تحريك زنبوران به پرورش نوزادان بايد غلظت شربت 1 به 2 ( يك قسمت شكر و دو قسمت آب ) باشد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۲۲:۴۴ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

دانلود پرورش زنبور عسل

    دانلود پرورش زنبور عسل,
    راهنماي پرورش زنبور عسل,
    وسايل پرورش زنبور عسل,
    پرورش زنبور عسل سنتي,
    دانلود پروژه كارآفريني پرورش زنبور عسل,

اين روش جزء راحت ترين و آسان ترين روشهاي آناليز عسل است كه يه كمك چند مواد آزمايشگاهي ميتوان به شكري بودن وتقلبي بودن عسل پي ببرد به طوري كه يك گرم يد و سه گرم يدور پتاسم را در 50 ميلي گرم آب مقطر حل نماييد اين مواد را ميتوانيد از فروشندگان لوازم آزمايشگاهي تهيه نمائيد پس از مخلوط كردن مواد , مقدار كمي از عسلتان رادر داخل يك شيشه  كوچك  ريخته و چند قطره از اين محلولتان را به آن بيفزائيد و خوب مخلوط نماييد پس از چند ثانيه اگر رنگ عسلتان تيره شد نشان ميدهد كه عسلتان تقلبي و يا حاوي مقدار زيادي شكر ميباشد و اگر رنگ عسل تغييري نيافت نشان دهنده خلوص بالاي عسل است . اين يك اناليز ساده به كمك مواد ازمايشگاهي است كه همه ميتوانند ان را انجام بدهند شايان ذكر است كه علت تغيير رنگ عسل واكنش شكر(ساكارز) يه يدور پتاسيم ميباشد كه آن را به رنگ يد كه رنگ ارغواني دارد تغيير ميدهدو نشانگر مقادير زياد شكر در نمونه شما ميباشد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۲۲:۱۹ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

آموزش رايگان پرورش زنبور

    آموزش رايگان پرورش زنبور,
    زنبور عسل وچگونگي توليد عسل توسط زنبور عسل,
    مزاياي پرورش زنبور عسل,
    تحقيق پرورش زنبور عسل,
    پاورپوينت پرورش زنبور عسل,

ملكه زنبور عسل بسادگي از كارگران و زنبور نر مشخص مي شود. ملكه نسبتا درشت تر و درازتر از كارگران و درازتر از زنبوران نر است، ولي پهن تر از آنها نيست. از آنجا كه شكم ملكه طويل و در سطح زيرين پهن است، طول بالهايش نسبت به بدن از بال كارگرها و زنبوران نر كوتاه تر است. نيش ملكه كمي خميده است و نسبت به نيش كارگر داراي دندانه هاي كمتري است و فقط براي از بين بردن ملكه هاي رقيب به كار مي رود. حركت ملكه در حالت عادي ملايم است ولي در مواقع احتياج مي تواند با سرعت حركت كند. ملكه اي كه جفتگيري كرده و در حالت تخم گذاري است روي شانه هايي قرار دارد كه جوانترين نوزادان در آن زندگي مي كنند. ملكه در اين حالت، اغلب بوسيله عده اي محافظ احاطه شده است. سر محافظين اغلب به طرف ملكه مي باشد. محافظان در اين حالت، با شاخك هاي خود ملكه را آرايش مي كنند و با دهان خود او را مي ليسند يا غذا مي دهند؛ بعلاوه مدفوعات وي را بيرون مي برند. امروزه كاملا واضح است تمام تخمهايي كه در سلولها قرار دارد، بوسيله ملكه واحد كندو گذاشته مي شود. اين ملكه در جواني در هواي آزاد با يك يا چند نر پشت سر هم جفتگيري و براي خود تا آخر عمر اسپرم ذخيره مي كند. زنبورهاي كارگر مي توانند تعداد كمي تخم بگذارند ولي قادر به جفتگيري نيستند و معمولا در حالتي كه ملكه كندو زنده است تخمگذاري براي آنها ممنوع است. نوزاداني كه از تخم زنبوران كارگر بوجود مي آيند به علت اينكه فكنده نيستند تبديل به زنبورهاي نر مي شوند. چنين نرهايي معمولا از نرهاي طبيعي كه از ملكه بوجود مي آيند، كوچكترند. فصل پرورش نوزادان در شرايط آب و هوايي معتدل، به مقدار كم، از اواسط ديماه شروع شده مرتب توسعه مي يابد؛ و اوايل ارديبهشت، به حداكثر خود مي رسد. در صورتيكه شرايط اجازه دهد، فعاليت توليد مثل آنها، به همين وضع، تا اواخر خرداد ماه ادامه پيدا مي كند و از آن به بعد رو به نقصان مي گذارد. در ماههاي آبان و آذر فعاليت زاد و ولد بكلي متوقف مي گردد. نژادهاي مختلف زنبور عسل از اين حيث داراي خصوصيات متفاوت هستند. هنگامي كه توليد مثل كلني در حداكثر توسعه خود مي باشد، يك ملكه ممكن است ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تخم در روز بگذارد. اگر چه يك زنبور كارگر بتنهايي مي تواند يكي دو هفته در قفس زنده بماند ولي هيچ زنبور كارگري مايل نيست كه به حالت انفرادي زندگي كند و در اولين فرصت، به يك كلني مي پيوندد. زنبورهاي كارگر اغلب بوسيله بو، ارتعاشات صوتي، ديد و حرارت به هم جذب شده به صورت دسته در مي آيند. زنبورهاي يك كندو وقتي كه فاقد ملكه نيز باشند از هم پراكنده نمي شوند و باز هم تقسيم كار در بين آنها حكمفرما مي باشد. عده اي به صورت دسته جمعي در كندو مي مانند و عده قليلي براي آنها غذا مي آورند. با اينكه ملكه در بهم آمدن افراد يك كلني تاثير عمده ندارد ولي براي بقاي كلني نهايت ضرورت را دارد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۲۱:۱۶ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

فيلم آموزش پرورش زنبور عسل به زبان فارسي

    فيلم آموزش پرورش زنبور عسل به زبان فارسي,
    دانلود رايگان طرح توجيهي پرورش زنبور عسل 91,
    دانلود رايگان آموزش زنبور عسل,
    آموزش گام به گام پرورش زنبور عسل,
    پرورش زنبور عسل,

http://www.takbook.com/pdf/ebook4400%28www.takbook.com%29.pdf


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۲۰:۵۳ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

دانلود رايگان فيلم آموزشي پرورش زنبور عسل

    دانلود رايگان فيلم آموزشي پرورش زنبور عسل,
    دانلود رايگان طرح توجيهي پرورش زنبور عسل,
    دانلود رايگان نرم افزار پرورش زنبور عسل,
    دانلود پروژه كارآفريني پرورش زنبور عسل رايگان,
    دانلود رايگان پروژه كارآفريني پرورش زنبور عسل,

http://dl.softgozar.com/Files/Ebook/Medicinal_Honey_And_Cinnamon_SoftGozar.Com.pdf


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۹:۴۲ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

دانلود رايگان طرح پرورش زنبور عسل

    دانلود رايگان طرح پرورش زنبور عسل,
    دانلود رايگان مقاله پرورش زنبور عسل,
    آموزش پرورش زنبور عسل به زبان فارسي,
    cd آموزش حرفه اي پرورش زنبور عسل,
    ثبت نام دوره آموزش پرورش زنبور عسل,

در صورت عدم استفاده از سموم مجاز (مصرف سموم غير مجار بسيار خطرناك است)با حذف كندوهاي ضعيف و غير مقاوم به واروا و برنامه حمايت غذايي جمعيت و كمك بيولوژيك (استفاده از گونه هاي مقاوم ) پس از چند سال كندوها به نحو محسوسي قدرت مقابله و دفاع از خود عليه واروا را كسب مي كند .

2- نكته مهم : اصولا هر دارو در صورتي كه وارد سيستم بدن زنبور شود از جنبه هاي مختلف تاثيرات متفاوتي در زنبورها دارد كه بعضي سوء بوده و بهتر از حداقل مصرف داروها و حداكثر اعمال مديريت و اقدامات حمايتي جهت مفقيت بلند مدت انجام شود (حتي الامكان اقدام دارويي دارويي و حمايت بيولوژيك توام باشد ).

3- سموم مجاز بايستي طبق تناوب و دقيقا طبق توصيه سازنده و دامپزشك متخصص مصرف شود تا ضمن اجتناب از ظهور نسل مقاوم كنه به سم از تجمع و اثرات سوء  يك نوع سم در كندو(در موم و زنبور و عسل )پرهيز نمود .

خلاصه: داروها به ويژه سموم ضد واروا بايستي بسيار اگاهانه مصرف شود تا از بروز نسل مقاوم كنه –انباشت سم و به ويژه يك نوع سم كه ممكن است به حد خطرناك در موم و بدن زنبورها به خصوص ملكه و عسل برسد پرهيز شود و از اصول بيولوژيك و اقدامات حمايتي و تغذيه اي مناسب در كندوها بهره برد و ز توان مقابله طبيعي زنبوران با واروا استفاده شود تا علاوه بر پرهيز از مشكلات عديده (مالي , بهداشتي ,ضعف كلي زنبوران و عدم توليد عسل و غيره ) عسل سالم تر و بيشتر و كار توام با موفقيت اقتصادي كه هدف هر كسي است حاصل شود . قطعا به گزيني مي تواند در اين مورد نقش عمده اي داشته باشد و توصيه مي شود اين سموم نه كمتر و نه بيشتر از دستور سازنده يا دامپزشك متخصص استفاده شود .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۷:۵۵ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

دانلود پروزه رايگان پرورش زنبور عسل

    دانلود پروزه رايگان پرورش زنبور عسل,
    طرح رايگان توجيهي پرورش زنبور عسل,
    كتاب پرورش زنبور عسل دانلود رايگان,
    پرورش زنبور عسل دانلود رايگان مقاله,
    دانلود رايگان كتاب پرورش زنبور عسل,

يكي از مهمترين نكات مديريتي در پرورش زنبور عسل انتخاب صحيح محل استقرار زنبورستان است. شرايط مطلوب براي محل استقرار يك زنبورستان و محل استقرار كندوها
1 - شرايط آب و هوايي :
به طور كلي شرايطي چون گرما يا سرماي بيش از حد تحمل زنبورها ، بارندگي پيوسته و زياد ، هواي ابري در بيشتر اوقات سال يا فصل مورد نظر ، بادهاي شديد ، هواي شرجي يا هواي غالبا مه آلود ، افزايش يا كاهش ناگهاني درجه حرارت هوا و آلودگي غير تحمل هوا ممكن است چنان منطقه اي را براي استقرار زنبورستان نا مطلوب كند .
2 - پوشش گياهي منطقه :
به طور كلي گياهاني چون توتون ، پنبه ،آفتاب گردان ، يونجه ، شبدر ، اسپرس ، بيدمشك ، گوَ ن ، آويشن ، خردل ، زعفران ، نخود ، لوبيا ، نعنا ، سيب ، گلابي ، مركبات ، اقاقيا ، كاج ، گياهان زينتي و طيف بسيار وسيعي از ديگر گياهان زراعي ، باغي ، جنگلي و مرتعي منابع شهد و گرده براي زنبور عسل محسوب مي شوند .
3 - اهميت وجود منبع آب سالم در اطراف زنبورستان :
زنبور نيز مانند ساير جانداران به آب به عنوان حياتي ترين نياز خود احتيج دارد .
4 - بهداشت منطقه زنبورستان و اهميت آن :
زنبور عسل نيز مانند ساير حيوانات به برخي از بيماري ها حساس است و متاسفانه بيشتر بيماري ها باعث انهدام بخش مهم يا تمامي كلني هاي زنبور دار مي شود و يا ضمن خسارت به زنبور دار معالجه مي شوند . بنابراين اقتصادي ترين اقدام براي جلوگيري از ابتلاي زنبورها به بيماري توجه زنبور دار به بهداشت منطقه است .
5 - آلودگي هاي صوتي و بوهاي نامطلوب :
مكان استقرار زنبورستان بايد دست كم 2 كيلومتر از دامداري ها ، مرغ داري ها ، كارخانه هاي دباغي و ديگر مجتمع هاي توليدي كه بوي ناخوشايند در آن ها توليد مي شود دور باشد . زيرا بوي بد زنبوران را فراري مي دهد . زنبورستان ها هم چنين بايد از نقاط پر سر و صدا مثل جاده هاي پر رفت وآمد ، كارخانه هاي پر سر و صدا و غيره به اندازه كافي دور باشند تا سرو صدا موجب هراس زنبورها و فراري شدن آنها نشود .
6 - اهميت دور بودن كافي زنبورستان از نقاط مسكوني :
زنبورها با توجه به شعاع پرواز خود ممكن است تا 12 كيلومتر از محل زنبورستان دور شوند . نزيك بودن زنبورستان به مناطق مسكوني ممكن است باعث مشكلاتي براي زنبور دار شود .
7 - اهميت رعايت فاصله زنبورستان ها از هم :
حداقل فاصله لازم به رعايت زنبورستان ها از يكديگر در هر منطقه 6 كيلومتر است . چنانچه اين فاصله كمتر شود بخصوص اگر منطقه پوشش گياهي چندان خوبي نداشته باشد چند مشكل اساسي پيش خواهد آمد .
1- توليد عسل كمتر در دو زنبورستان مجاور هم به علت كمبود منابع شهد و گرده 2- به علت گرده افشاني بيش از حد مورد نياز بيشتر گل ها به ميوه يا بذر تبديل شده و تمام ميوه ها قادر به دريافت مواد غذايي كافي نمي شوند و از كيفيت محصول كاسته شده 3- امكان رفتن اشتباهي زنبورهاي يك زنبورستان به زنبورستان هاي ديگر و شيوع بيماري و غارت وجود دارد .
8 - نياز زنبورستان به حصار :
9 - ميزان نزديكي زنبورستان به جاده :
براي دسترسي به وسايل نقليه براي حمل و نقل ، بارگيري و تخليه كندوها
10 - بهترين مناطق استقرار يك زنبورستان :
بي ترديد بهترين مكان استقرار يك زنبورستان در يك باغ يا مزرعه بزرگي است كه محصول آن بايد توسط زنبور عسل گرده افشاني شود. در اين صورت علاوه بر توليد عسل براي زنبوردار محصولات كشاورز يا باغ دار هم به قدر كافي گرده افشاني مي شود.
11 - استقرار زنبورستان در كنار دريا يا رودخانه :
چنانچه زنبورستان در ساحل دريا يا رودخانه مستقر شود زنبورها براي نوشيدن و جمع آوري آب بطرف آنها رفته و معمولا جريان آب رودخانه يا امواج دريا بيشتر زنبورها را غرق مي كند و به اين ترتيب خسارت سنگيني به جمعيت كلني ها وارد مي شود .
12 - سطح زنبورستان و استقرار كندوها روي پايه يا سكو :
سطح زمين زنبورستان بايد دست كم 30 سانتي متر بالاتر از زمين هاي اطراف باشد.
13- فاصله كندوها از هم در يك زنبورستان :
در يك زنبورستان رعايت فاصله 5/2 متر بين دو كندو ضروري است .
14- مكان زنبورستان در رابطه با سمپاشي باغ ها و مزارع :


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۷:۱۶ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

پرورش زنبور عسل در رايگان

    پرورش زنبور عسل در رايگان,
    دانلود رايگان پرورش زنبور عسل,
    دانلود كتاب آموزش پرورش زنبور عسل,
    دانلود فيلم آموزش پرورش زنبور عسل,
    كتاب رايگان الكترونيكي پرورش زنبور عسل,

زنبور عسل درشت يا صخره اي ) :Apis dorsata

بزرگترين  زنبور عسل شناخته شده هستند . تك شعني هستند و شعنشان را لابه لايه صخره ها و يا بين درختان ميسازند . تمايل زيادي به كوچ كردن دارند . به تعداد زيادي كارگر براي مواظبت از شعنشان نياز دارند . شعن اين زنبورها تا يك متر هم مي رسد و در هند و چين زندگي ميكنند .

 ( زنبور عسل ريز ) :Apis florea

كوچكترين زنبور عسل شناخته شده است . تك شعني هستند . در سيستان و بلوچستان و خوزستان زيست ميكنند . توليد عسل كم و 3 تا 4 كيلوگرم در سال است . زنبور عسا ريز و درشت از زنبور عسل معمولي ابتدايي ترند ، اگرچه سيستم ارتباطي بين كارگران وجود دارد ولي به دقت ارتباط  زنبور عسل معمولي نيست . در ضمن نميتوان آنها را در جعبه پرورش داد .

 ( زنبور عسل آسيايي يا هندي ) :Apis cerana

از زنبور عسل معمولي كوچكتر ولي از زنبور عسل ريز بزرگتر است . شعن خودش را در محيط بسته ميسازد . براي توليد عسل پرورش داده ميشود  ولي نسبت به زنبور عسل معمولي عسل كمتري ذخيره ميكند . در استان فارس به آن زنبور هندي ميگويند .زنبور آسيايي نميتواند بره مو ( صمغ درختان جنگلي ) را جمع كند .

 

  ( زنبور عسل معمولي ) :Apis mellifera

زنبور اقتصادي و تجاري در دنيا هستند . آشيانه ي خود را در محيط بسته ايجاد ميكند . در زمان وفور شهد مقدار زيادي شهد جمع ميكند تا در مواقع كمبود از آن استفاده كند . با انسان ها همواره در طول تاريخ  همراه بوده است . به سرعت با محيط جديد عادت ميكند .  موطن اصلي آن جنوب آسيا و شمال هندوستان  است . به دليل وجود موانع جغرافيايي و يا دور افتادگي  توانستند ژنوتيپ هاي مختلفي لز خود نشان دهند و جمعيت هاي متنوع با محيط جديد را بسازند و نژادهاي متنوعي از نظر رنگ و رفتار از خود به وجود بياورند:

  ( زنبور عسل اروپايي ) :Apis mellifera carnica

موطن اصلي آن اتريش ، كرواسي ، مجارستان و شبه جزيره ي بالكان است . آرام ميباشد و كمتر نيش ميزند . غريزه ي بچه دادن كم است ولي محصول زيادي توليد ميكند . در زمستان به غذاي كمتري احتياج دارد . رنگ بدنشان هم خاكستري ميباشد .

 

  ( زنبور عسل زرد يا ايتاليايي ) :Apis mellifera ligustica

از شبه جزيره ي ايتاليا منشع گرفته است . رنگش زرد است و اجداد بيشتر زنبوران جهان به شمار مي آيد . به صورت خالص و هيبريد مورد استفاده قرار ميگيرند . نژادي اقتصادي ، اصلاح شده و با بالاترين توليد ميباشد . جمعيتشان بزرگ و رشد جمعيت آن سريع است . به غارت كندوهاي ضعيف تمايل دارد  . غريزه ي بچه دادن در آن كم است  و بره موي كمي جمع ميكند . نيش كم ميزند ولي در زمستان به غذاي نسبتا" زيادي احتياج دارد .

 

  ( زنبور عسل سياه ) :Apis mellifera mellifera

موطن اصلي آن اروپاي جنوبي ميباشد . رنگ بدنش سياه و فعاليتش از زنبور عسل زرد كمتر ميباشد .در تشكيل جمعيت هاي هيبريد از آن استفده ميشود . در زمستان به غذاي زيادي احتياج دارد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۶:۵۶ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

دانلود آموزش پرورش زنبور عسل

 دانلود آموزش پرورش زنبور عسل,
    آموزش پرورش و نگهداري زنبور عسل,
    آموزش پيشرفته پرورش زنبور عسل,
    آموزش تصويري پرورش زنبور عسل,
    پرورش زنبور عسل دانلود رايگان,

چند نكته راجع به زنبورداري

۱) رنگ كندوها را اغلب به علت تشخيص بهتر آنها و انعكاس حرارت و جلوگيري از نفوذ گرما به داخل كندو سفيد انتخاب مي كنند.

۲) فضاي مورد نياز براي فعاليت هر زنبور در كندو حدود ۸ ميلي متر مي باشد.

۳) زنبورها از رنگهاي سياه و قهوه اي خوششان نمي آيد و در هنگام كار از بكار بردن وسايل اين رنگي بايد خودداري كرد.

آناتومي وانواع زنبور عسل زنبور عسل موجودي است كه به صورت اجتماعي زندگي مي كند و به دو صورت نر و ماده مي باشد كه ماده ها شامل ملكه و زنبور كارگر مي باشند. قسمتهاي مختلف بدن يك زنبور سر: (چشمها شاخك ها ضمائم دهاني مغز و غدد گوناگون ) سينه : ( بالها و پاها به آن اتصال دارند و مركز حركتي بدن زنبور است ) شكم: ( دستگاه گوارش – تنفس و گردش خون – نيش يا زوائد توليد مثلي است) چشمها: دوعدد چشم مركب با چندين عدسي در دو طرف سر و سه چشم بسيار ساده كوچك بر روي فرق سر

دستگاه گوارش شامل فك و خرطوم است .

كار فك يا مانديبول mandible گزش، جويدن ، مكش و عمل ليسيدن آلت چنگ زدن به منظور: جمع آوري گرده – موم كاري – تميز كردن كندو – جنگيدن – برداشت كردن و چيدن – كار با بره موم و تثبيت آن پرستاري نوزادان

▪ انواع زنبور: هر كلني شامل ملكه ، چند زنبور نر ، هزاران كارگر و نوزاد (تخم لارو و شفيره مي باشد.)

▪ ملكه:زنبور ملكه بزرگتر از زنبور كارگر و طويل تر از زنبور نر است و تنها يكبار جهت جفتگيري از كندو خارج مي شود.وظيفه عمده ملكه تخم گذاري بوده و در طول اوج فصل پرورش نوزادان بين ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تخم مي گذارند.

جفتگيري ملكه اصطلاحا اين عمل را پرواز عروسي (Neptune) مي گويند كه ۵ روز پس از خروج ملكه از سلول نوزادي اتفاق مي افتد.ملكه به همراه بسياري از زنبور هاي نر به پرواز در مي آيد او در ارتفاعات بالا پرواز كرده و تنها چند نر از ۵۰۰ نر موفق به جفتگيري مي شوند. ارگان نرينه زنبور نر موفق, پس از جفتگيري شكسته و در ارگانلهاي حياتي ملكه گير مي كند و باعث مرگ زنبور نر مي شود و ملكه ۳ الي ۴ روز بعد از جفتگيري تخمگذاري مي كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۶:۲۰ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

دانلود آموزش پرورش زنبور عسل رايگان

  دانلود آموزش پرورش زنبور عسل رايگان,
    دانلود رايگان آموزش پرورش زنبور عسل رايگان,
    آموزش پرورش زنبور عسل,
    پرورش زنبور عسل رايگان,
    فيلم آموزش پرورش زنبور عسل,

http://hn2.asset.aparat.com/aparat-video/a62d3948609123317497fad31892fe3d1167012.mp4


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۵:۲۳ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع: