تبلیغات و طراحی سایت
پرورش زنبور عسل پرورش زنبور عسل .

پرورش زنبور عسل

 

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

 

 

بيماريها و افات زنبور عسل كليك كنيد


لوازم اوليه وضروري پرورش زنبورعسل كليك كنيد


دانلود كتاب پرورش زنبور عسل براي تازه كاران كليك كنيد


فيلم پرورش زنبور عسل كليك كنيد


عكس قفس ملكه كليك كنيد


عكسهاي زيبا از زنبور عسل و كندو عسل كليك كنيد

 

پرورش زنبور عسل آموزش رايگان

پرورش زنبور عسل آموزش رايگان,
    آموزش رايگان پرورش زنبور عسل,
    زنبور عسل پرورش آموزش رايگان,
    دانلود رايگان آموزش پرورش زنبور عسل,
    دانلود رايگان آموزش و پرورش زنبور عسل,

نكات جالب توحيدي در زنبور عسل
فرايند توليد شگفت عسل از شهد گياهان و تلاش بي وقفه ي زنبور عسل را ملاحظه فرموديد .نكته ي مهم عمليات بيولوژيكي و بيوشيميايي زنبور عسل بر اساس «وحي رباني»است كه اين حشره ي مفيد و كوچك را در طول ميليون ها سال مأمور تهيه وتوليد اين ماده ي غذايي و دارويي ساخته است . يه نظر مي زسد واژه ي وحي در قران كه در مورد انبيا و اوليا ي الهي به كار رفته گاه نيز برخي موجودات هوشمند را نيز مورد عنايت قرار داده است زيرا وحي ممكن است مستقيما در ارتباط با سيستم عقلاني بالا و عالي باشد و «الهام » مرتبط با سيستم انديشمندانه و تفكرات مغزي و احتمالا نفسانيات و غرايز باشد به طور خلاصه وقتي مي گوييم خداوند متعال به زنبور عسل وحي فرمود ....يعني سيستم مهندسي  عقلاني و خرد اورا مورد القاي موج فيوضات رباني قرار داده تا بر اساس سيستم مهندسي عقلاني و بدون دخالت سيستم هوشمند مغزي ،تابع مقررات نظام مند افرينش،عمليات بيولوژيكي و مهندسي را در اوج استحكام و بهره دهي به انجام رساند واز دخالت تفكرات مغزي و احساس غريزي ،پرهيز نمايد.اين نوع القاي وحي به هدايت تكويني مي انجامد و ان گونه از وحي كه به پيامبران و اوليا افاضه والقاء مي شود يه هدايت تشريعي و تعيين هندسه ي عقلاني و تأسيس مناسبات و احكام و مقررات انساني منتهي مي گردد.
ب هر تقدير وحي الهي زنبور عسل را مامور و مسخر تهيه و توليد عالي ترين نوع غذا و دارو و اكسير حيات براي بشر مي سازد و گونه اي از وحي مجموعه ي قوانين تشريعي را در قالب «قران» نهادينه مي كند .چه زيباست كه اين دو عصاره ي ممتاز افرينش«قران و عسل »«شفا بخش» تمام الام ورنج ها و كاستي ها و دردهاي روحي و جسمي و درمانگر و جبران ساز همه ي كمبودها و نواقص و امراض و محروميت هاي بشري مي گردد و اين دو اعجوبه ي هستي مارا از منجلاب ها و گرداب ها و گرد بادها و فاضلاب ها و سياه چال ها مي رهاند و روح عطشناك مارا سيراب مي سازد .
اين موجود كوچك وحشره ي شگفت اور ،اين چنين شگفتي و انديشه مي سازد و باظريف ترين حركات زيبا و پرواز هاي رقص اميز و تلاش پي گير،محصولي پربركت را به انسان تقديم مي دارد.
بي انصافي نيست كه با تقلبات و سود جويي هاي زياده طلبانه محصول اين موجود پربركت ر ابه مواد غذايي مضر و ناسودمند تبديل كنيم و خلق خدارا از نعمت بزرگ سلامتي و تغذيه ي سالم محروم سازيم و به اندازه يك ميلي گرم هم براي خود و ديگران سودمند نباشيم .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۵:۰۶ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

مجموعه فيلم آموزشي پرورش زنبور عسل

    مجموعه فيلم آموزشي پرورش زنبور عسل,
    مجموعه آموزشي پرورش زنبور عسل,
    مجموعه آموزشي پرورش و نگهداري زنبور عسل,

* آشنايي با اعضاي مختلف زنبور عسل

 سر

در جلوترين قسمت بدن قرار داشته و شامل اعضاي زير است: دو عدد چشم مركب ، سه عدد چشم ساده ، دو عدد آنتن و دهان با خرطوم. بزرگي چشمها وسيله‌اي است كه زنبوردار به كمك آن به راحتي مي‌تواند زنبور نر را از كارگر تشخيص دهد. زيرا چشم هاي زنبور نر بزرگتر بوده و از عقب سر به هم مي‌رسند، ولي در زنبور كارگر و ملكه به هم نمي‌رسند. كار آنتن ها ، لمس كردن و بوييدن است. زنبور به كمك خرطوم ، شهد را از روي گل ها جمع آوري و از راه دهان به داخل كيسه عسلي مي‌فرستد.

 

سينه

از سه حلقه درست شده و اعضاي زير به آن اتصال دارند: چهار عدد بال يا پر كه دو عدد آنها بال هاي جلويي و دو عدد ديگر بال هاي عقبي هستند. شش عدد پا كه جفت عقب آن داراي حفره‌هايي به نام سبد مي‌باشند و زنبور عسل در دوران فعاليت خود گرده‌هاي گل را در آن پُر و با خود به كندو حمل مي‌كند. اين سبدها در كارگران، بزرگتر از نرها است.

 

غده هاي مهم زنبور عسل

در داخل دو طرف سر كارگر يك جفت غده‌اي به نام غده‌هاي شيري وجود دارد كه از خود ماده‌اي به نام شير يا ژله شاهانه ترشح مي‌كند و با آن ملكه و لاروهاي (نوزاد) خيلي جوان را تغذيه مي‌نمايند.

غده‌هاي بزاقي همراه با يك جفت غده سينه‌اي به وسيله يك كانال مشترك ، ترشحات شان را به داخل دهان زنبور مي‌ريزند. ترشحات اين غده‌ها در موقع لارو بودن صرف تنيدن به دور خود شده و پس از رشد و تبديل به يك زنبور كامل ، نقش غده بزاق دهان را در زندگي شان بازي مي‌كنند.

غدد زير آرواره‌اي كه در كارگران خيلي كوچك و غيرفعال بوده و در ملكه بسيار بزرگ و فعال است. ماده‌اي به وسيله اين غده ترشح مي‌شود كه با بوي مخصوصش باعث تميز ملكه از ساير زنبورها مي‌شود.

در زير شكم زنبورها 4 جفت غده‌هاي مومي وجود دارد كه سه جفتش فعال هستند و موم ترشح مي‌كنند و بكار ساختن سلول ها و شان مي‌خورند.

غده‌هاي بويايي: در پشت زنبورها غده‌اي به نام غده بويايي ديده مي‌شود كه كارش تشخيص بوهاست.

غده‌هاي مخزني: سه عدد غده در مخزن به نام غده‌هاي مخزني ، مدفوعاتي را كه در آن جا ذخيره شده‌اند، مرتب ضد عفوني مي‌كنند.

زنبور عسل


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۰۸:۳۶:۳۵ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

مقاله در مورد فرايند توليد عسل توسط زنبور عسل

    مقاله در مورد فرايند توليد عسل توسط زنبور عسل,
    درباره زنبور عسل و چگونگي فعاليت آن براي توليد عسل,
    متن كوتاه با زبان انگليسي در مورد زنبور عسل,
    متن انگليسي در مورد زنبور عسل با ترجمه فارسي,

سر يك ملكه
سر ملكه از لحاظ شكل و ساختمان ظاهري درست همانند سر يك زنبور كارگر است. تفاوت بين اين دو تنها در كوتاه تر بودن خرطوم ملكه مي باشد.

ملكه به خرطوم درازي هم نياز ندارد زيرا نمي خواهد با خرطومش شهد را از روي گلها جمع آوري كند بلكه در داخل كندو دائما بوسيله كارگران تغذيه مي شود و حال آنكه كارگران بايد اغلب شهد را در پايين ترين و عميق ترين نقطه گلها جستجو كنند.در خيلي از موارد شهد در عميق ترين نقطه لوله هاي نسبتا دراز گلها قرار دارد و زنبور عسل براي جمع كردنش ناچار است كه خرطوم را بداخل آن تا عمق فرو برده و آن را بمكد.بنابراين داشتن خرطوم دراز در زندگي و فعاليتهايش نه تنها بسيار موثر بلكه حتي لازم هم است.

ج:سر يك زنبور نر
سر زنبور ملكه و كارگر با هم شباهت دارند و تشخيص آنها مشكل است ولي سر زنبور نر با هر دو تفاوت زيادي نشان مي دهد بطوري كه تميزش از آنها حتي با چشم هم ساده است و با چند بار تمرين از عهده همه برمي آيد.مهمترين اختلافها بين آنها عبارتند از:

:1در حالي كه چشمهاي مركب ملكه و زنبور كارگر از دو طرف سر به هم نمي رسند،چشمهاي مركب زنبور نر خيلي بزرگ بوده و از پشت سر از دو طرف به يكديگر مي رسند.اين واضح ترين و مهمترين فرق بين آنهاست و به كمك آن مي توان زنبور نر را حتي در حال پروازش شناخت.

زنبودرارها هم با استفاده از همين موضوع آنها را مي شناسند.شناخت ساير اختلافات كه در زير شرحشان مي آيد تنها پس از گرفتن زنبور و دقت زياد و يا حتي اغلب در آزمايشگاه امكان پذير است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۰۸:۳۳:۳۰ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

فروش كندوي عسل

    فروش كندوي عسل,
    نگهداري كندوي عسل,
    خريد كندوي عسل,
    جعبه ي كندوي عسل,

لف) سر يك زنبور كارگر

سر هر زنبور كارگر از قسمتهاي مختلف زير تشكيل شده است:

۱.چشمهاي نقطه اي به تعداد سه عدد و در قسمت بالاي پيشاني قرار دارد.

۲.پيشاني در جلو سر.

۳.چشمهاي مركب در طرفين سر به تعداد دو عدد.

۴.شاخكها يا آنتن به تعداد دو عدد در طرفين سر زنبور قرار داشته كه در ملكه و كارگران 12بند و در زنبور نر 13 بند دارد.

۵.پوششي در جلو سر.

۶.لب جلو.                                                     

۷. آرواره هاي جلويي: كه در ملكه و كارگران قوي و در زنبور نر نسبتا ضعيف است. ۸.اعضاي لامسه وسطي آرواره اي.

۹.آرواره وسطي.

۱۰.اعضاي لامسه انتهاي آرواره اي.

۱۱.خرطوم يا زبان كه از موهاي بسيار ريز و ظريف پوشيده شده است.

۱۲.قاشق: براي جمع آوري شهد از روي گلها.

ب) سر يك ملكه

سر ملكه از لحاظ شكل و ساختمان ظاهري درست همانند سر يك زنبور كارگر است. تفاوت بين اين دو تنها در كوتاه تر بودن خرطوم ملكه مي باشد.

ملكه به خرطوم درازي هم نياز ندارد زيرا نمي خواهد با خرطومش شهد را از روي گلها جمع آوري كند بلكه در داخل كندو دائما بوسيله كارگران تغذيه مي شود و حال آنكه كارگران بايد اغلب شهد را در پايين ترين و عميق ترين نقطه گلها جستجو كنند.در خيلي از موارد شهد در عميق ترين نقطه لوله هاي نسبتا دراز گلها قرار دارد و زنبور عسل براي جمع كردنش ناچار است كه خرطوم را بداخل آن تا عمق فرو برده و آن را بمكد.بنابراين داشتن خرطوم دراز در زندگي و فعاليتهايش نه تنها بسيار موثر بلكه حتي لازم هم است.

ج) سر يك زنبور نر 

سر زنبور ملكه و كارگر با هم شباهت دارند و تشخيص آنها مشكل است ولي سر زنبور نر با هر دو تفاوت زيادي نشان مي دهد بطوري كه تميزش از آنها حتي با چشم هم ساده است و با چند بار تمرين از عهده همه برمي آيد.مهمترين اختلافها بين آنها عبارتند از:در حالي كه چشمهاي مركب ملكه و زنبور كارگر از دو طرف سر به هم نمي رسند،چشمهاي مركب زنبور نر خيلي بزرگ بوده و از پشت سر از دو طرف به يكديگر مي رسند.اين واضح ترين و مهمترين فرق بين آنهاست و به كمك آن مي توان زنبور نر را حتي در حال پروازش شناخت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۰۸:۳۲:۴۹ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

متن انگليسي با ترجمه فارسي زنبور عسل,

    متن انگليسي با ترجمه فارسي زنبور عسل,
    مراحل لانه سازي زنبور عسل با عكس,
    كندوي عسل,
    مراحل ساخت لانه سازي زنبور عسل با عكس,

تغذيه و پرستاري از نوزادان

 نوزادان :  مجموعه اي از نوزادان در حال رشد مي باشند كه زنبوران كارگر مسئوليت تغذيه و پرستاري آنان را برعهده دارند .

 وقتي غذا به مقدار كافي وجود داشته و محيط گرم باشد ، احتمالا اين دوره ي زماني دوره فعال  سال مي باشد .  قبل از اينكه  زنبوران عسل به بلوغ  برسند بايستي همه آنها سه مرحله از تمايز را پشت سر گذارند .

چها مرحله زندگي يك زنبور عسل عبارت است از :

                                 i.             تخم

                               ii.            لارو

                              iii.            شفيره

                             iv.            زنبور كامل

نوع زنبور

تخم

لارو

شفيره

زمان خروج

ملكه

3

5/5

7/5

16

زنبور نر

3

6/5

5/14

24

زنبور كارگر

3

6

12

21

 

 

مدت زماني كه طول مي كشد  تا حشره به صورت  كامل  از سلول خارج شود به ميزان اندكي وابسته به قدرت كلني ، دما ونيز در دسترس بودن غذا مي باشد.

موم و شان سازي : شان سازي  پناهگاهي را براي عمل توليد مثلي  كه يكي از اعمال مهم زيست شناختي  زنبوران است فراهم مي نمايد  موم وهمه مواد ديگري كه براي توليد شان مورد نيازند را زنبور عسل از بدن خويش توليد مي كند.

اين مواد در اوج دوران  رشد كارگر يعني  از 12 تا 18 روزگي  از غدد ويژه زنبوران توليد مي شود .موم از ميان  سطوح هم پوشاني  شده  4 قطعه انتهاي شكم ترشح مي گردد كه از  چهار جفت ، سه جفت آن فعال مي باشد .

 زنبور كارگر  با مصرف 15 كيلوگرم عسل ، يك كيلوگرم  موم توليد مي كند . موم مي تواند تنها در دماهاي بالاتر از 33الي 36 درجه  سانتي گراد  ترشح شود .

شانهاي درون قابها تركيبي از سلولهاي مومي هستند كه دونوع اصلي اين سلولها  عبارتند از : سلولي با قطر 5 ميلي متر مخصوص سلول كارگر وسلولي به قطر 7 ميلي متر مخصوص زنبور نر كه هر دو به منظور ذخيره نمودن عسل نيز به كار

سلول ملكه ،بسيار بزرگتر از سلولهاي كارگر و نر است ودر ساختار نيز با آنان كاملا متفاوت است.اين سلول به صورت يك فنجان مومي كوچك ساخته مي شود كه ملكه در آن تخم مي گذارد وبه منظور رشد لارو ، كارگران سلول ملكه را از زير شان آويزان مي نمايند .

 

 


همراهي و پاسخ به خواسته هاي ملكه

قسمت بعدي برنامه يك زنبور جوان كه سه روز بعد از خروج از تخم انجام مي گيرد  ،فراهم نمودن احتياجات ملكه است .

هر زماني كه ملكه نياز به غذا داشنته باشد خرطوم خود را  به طرف  دهان  يا فك  نزديكترين زنبور كارگر دراز نموده وبلافاصله در حالي كه كارگران دور ملكه حلقه يا نيم حلقه اي تشكيل داده اند مشتاقانه به نياز او پاسخ مي دهند .

هر زنبور پرستار در ملازمت ملكه مشتاقانه  به طور پيوسته انتظار دارد اولين كسي باشد كه به نياز ملكه پاسخ مي دهد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۰۸:۳۲:۱۹ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

فروش زنبور عسل قيمت

    فروش زنبور عسل قيمت,
    قيمت كندو زنبور عسل,
    قيمت زهر زنبور عسل,
    قيمت كلني زنبور عسل,

بسته بندي و ذخيره عسل، شهد،آب و گرده

زنبوران خارج از كندو: كار هايي كه بايستي توام با پرواز انجام گيرد از سومين يا چهارمين روز آغاز مي گردد .اما نخست هيچ  مسافرتي به بيرون انجام  نمي گيرد .اين پروازهاي اوليه جهت آشنايي زنبور با پيرامون خويش انجام مي شود . بنابراين در زمان آغاز پرواز آنها قادر خواهند بود راه بازگشت به كندوي خويش را بيابند.

زنبور صحرارو ، كار تمام وقت بيرون را در سن سه هفتگي (يا در آن حدود)  آغاز مي نمايد كارهاي او مي تواند شامل جمع آوري  آب ،گرده ،شهد و صمغ درخت (بره موم )باشد .

گاهي اوقات زنبوري  ممكن است در يك پرواز 2 يا 3 مورد از آنچه گفته شد را با هم  به كندو بياورد ندرتا پروانه و ساير حشرات جهت رفع گرسنگي به گلها سرك مي كشند اما زنبوران عصاره يا شهد گلها را جمع آوري  كرده به سرعت به كندو انتقال مي دهند و بار خود را آنجا خالي مي نمايند .

باري  كه به كندو  حمل مي شود معمولا توسط زنبوران خانگي در سلولها  بسته بندي   وبه خوبي نگهداري مي شود .

زنبوراني هم كه ازسفر باز گشته اند بلافاصله به پرواز ديگر دست مي زنند .  سرعت آنان 50 كياومتر در ساعت  است كه البته وزن باري را كه حمل مي كنند را نيز بايد در سرعتشان دخيل  دانست  .در جست وخيز ميان گلها  زنبوران به دنبال جمع آوري  دو چيز هستند ، شهد و گرده

شهد تركيب كربو هيدراتي  زنبوران را تامين مي نمايد و گرده پروتئين را براي بدنشان مهيا مي كند .

گياهان  به منظور جذب حشرات ، ماده اي آبكي  را بنام شهد  كه حاوي قند مي باشد ترشح مي نمايند . برخي از گياهان  مخلوط غليظ تري نسبت به ديگران ترشح مي نمايند تا حشرات بيشتري  را جذب نمايند .

زنبوران اين مايع را مي مكند وآنرا در كيسه عسل خويش ذخيره نموده وبه كندو مي آورند. سپس اين ذخيره را در اختيار ساير زنبوران قرار مي گيرد .

گرده از پرچم گياهان تهيه  مي شود ، به هنگام فعاليت زنبوران ، گرده به تن آنها چسبيده و اين امر مزيتي براي گياهان دارد كه گرده از گلي به گل ديگر انتقال مي يابد  بدين ترتيب عمل گرده افشاني نيز انجام مي پذيرد .

زنبوران ، گرده آغشته  به پاهايشان را تميز كرده و آنرا به منظور حملدر محل ويژه اي در سطح خارجي پاهاي عقبي خود كه سبد گرده نام دارد ذخيره مي نمايند . گرده كه ميزان زيادي  از آن به مصرف لاروها خواهد رسيد  در سلولهاي نزديك   سلول  نوزادان ذخيره مي گردد .

زنبور ها و لاروها به محض ورود شهد به كندو مي توانند توسط آن مورد تغذيه قرار  مي گيرند. جنانكه ميزان شهد بيش از نياز  آنان باشد به شكل عسل براي روزهاي آتي ذخيره مي گردد .

اگر شهد كه حاوي آب بسيار زياد است بدون عمل آوري ذخيره گردد دچار تخمير مي شود. زنبوران زماني كه مبادرت به عمل آوري آن مي كنند شهدي را كه به زحمت فراهم آمده ويا به طور موقت در در سلولي ذخيره شده است را برداشته بعد از غليظ كردن دوباره به سلولها بر مي گردانند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۰۸:۳۱:۵۸ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

در آمدزايي با پرورش زنبور عسل

    در آمدزايي با پرورش زنبور عسل,
    مسيريابي با الگوريتم زنبور عسل .,pdf
    قيمت زنبور عسل,
    چگونگي ساخت لانه زنبور عسل با عكس,

زنبور كارگر

زنبوران ماده اي هستند كه به دليل  عدم تكامل نمي توانند جز در مواقع و شرايط غير عادي تخمگذاري نمايند. قسمت اعظم آناتومي بدن آنها به منظور انجام كارهايي كه منحصر به خودشان است سازگاري يافته اند زبان  آنان  وسيله مكش و عمل آوري شهد است .وقتي از آن استفاده نمي كنند آنرا به طرفي تا مي دهند . در هر طرف زبان زنبور كارگر آرواره هايي  وجود ددارد كه از آن به منظور موم كاري استفاده مي كند .هر سه جفت پا،جنبه هاي اختصاصي مر بوط به خود را دارد هر يك  از پاهاي قدامي  حاوي شكافي  پوشيده  از موم است كه در تميز كردن شاخكها كاربرد دارد . پاهاي خلفي داراي برسي براي تميز كردن بدن  از گرده و جمع كردن آن در داخل سبد گرده به منظور حمل به كندو مي باشد .

زنبوران كارگر به منظور ساختن شان ، موم ترشح مي كنند هريك از سلولهاي شان مانند فنجاني حاوي عسل عمل مي كنند ونيز داراي اتاقهايي براي پرورش نوزادان مي باشند آنها مواد رزيني بنام بره موم را از در ختان جمع مي كنند  بره موم جهت درز گيري و ترميم شانها واستحكام ديواره هاي نازك سلولها به كار مي رود ونيز اين ماده ، كندو را ضد آب ساخته و دفاع از آن را آسانتر مي نمايد اين ماده جهت موميايي نمودن لاشه  حشراتي  كه غير قابل انتقال به بيرون از مي باشند مورد استفاده قرار مي گيرد .

 

 

 

زنبوراني كه تازه از سلول بيرون مي آيند غريزتا به خوبي آموزش ديده اند آنها اشتباهي مرتكب نمي شوندو آنچه راكه بايد يك زنبور درك كند را تشخيص مي دهند ونيز غريزتا طوري برنامه ريزي شده اند كه قادرند محل كندو و اراضي اطراف آن را شناسايي كنند.

زنبوران كارگر كوچكترين و پرجمعيت ترين زنبوران عسل هستند و 98% جمعيت كلني  را تشكيل مي دهند . يك كلني مي تواند شصت هزار تا هشتاد هزار  كارگر داشته باشد .

در طول مراحل اوليه زندگي  درون كندو كارگران وظايف زيادي را بر عهده دارند ، سه روز اول زندگي را جهت كسب نيروي  بيشتر در كندو به سر مي برند و منتظر مي مانند تا غده هاي  بدنشان رشدو نمو يابند .

ضمنا آنها با نظافت سلولهاي كندو ،آنها را تميز كرده ،براي تخمگذاري ملكه آماده مي سازند. از سه روزگي تا شش روزگي به لاروهاي بزرگتر  (بيش از سه روزه ) مخلوطي از عسل و گرده  مي خورانند  در ششمين روز رشد ، غددي درناحيه سر انها نمايان مي شود كه غذاي نوزاد يا شاه انگبين توليد مي كنند .از اين زمان آنها مي توانند لاروهاي كوچكتر (تا سه روزگي را تغذيه نمايند .

بعد از آن غدد مومي فعال شده تا بيستمين روز زندگي در امر موم سازي و فرآيند تبديل شهد به عسل شركت مي كند . وظيفه تهويه هوا جهت تعديل دما وو رطوبت كندو و حفاظت  از در ورودي به منظور ممانعت  از ورود هر عامل بيگانه به درون كندو از ديگر وظايف اوست .او در طي اين دوره كندو را ترك نخواهد كرد ،از روز هفتم جهت انجام پروازهايي به منظور جهت يابي از كندو خارج مي شود . اين پروازها جهت ارزيابي موقعيت  كندو در ارتباط با فضاي پيرامون آن انجام مي گيرد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۰۸:۳۱:۱۶ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

پرورش زنبور عسل با پاورپوينت

  پرورش زنبور عسل با پاورپوينت,
    ثبت كندوي زنبور,
    كندوي سنتي زنبور,
    كسب درآمد با پرورش زنبور عسل,

http://hw6.asset.aparat.com/aparat-video/ec41e2cebbd6e118cfa43ee564e979922035911.mp4


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۰۸:۳۰:۳۶ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

قيمت كندو با زنبور عسل

    قيمت كندو با زنبور عسل,
    قيمت كندوي عسل,
    قيمت بچه كندوي عسل,
    آشنايي با زنبور عسل,

http://hw4.asset.aparat.com/aparat-video/4535e1ad0d4d43e6ea9a5ed1559ad9391654990.mp4


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۰۸:۳۰:۱۷ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

انواع كندوي سنتي زنبور عسل

  انواع كندوي سنتي زنبور عسل,
    تهيه ژله رويال در كندوي زنبور عسل,
    قيمت كندوي زنبور,
    قيمت كندو عسل با زنبور,

http://hw5.asset.aparat.com/aparat-video/0413d811f32dd5c4455025497ac644da557587.mp4


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۰۸:۳۰:۰۰ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع: