تبلیغات و طراحی سایت
پرورش زنبور عسل پرورش زنبور عسل .

پرورش زنبور عسل

 

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

 

 

بيماريها و افات زنبور عسل كليك كنيد


لوازم اوليه وضروري پرورش زنبورعسل كليك كنيد


دانلود كتاب پرورش زنبور عسل براي تازه كاران كليك كنيد


فيلم پرورش زنبور عسل كليك كنيد


عكس قفس ملكه كليك كنيد


عكسهاي زيبا از زنبور عسل و كندو عسل كليك كنيد

 

تهيه عسل توسط زنبور عسل

    تهيه عسل توسط زنبور عسل,
    زنبور عسل,
    عسل زنبور,

يزان پانتوتنيك اسيد موجود در رويال ژلي شش برابر پانتوتنيك اسيد موجود در مخمر آبجو و كبد است. پانتوتنيك اسيد قادر است طول دوره حيات حيوانات آزمايشگاهي را بيشتر از 200 درصد افزايش دهد در حالي كه در همين زمان باعث نيز افزايش استقامت، نيروي بدني و تحمل و پايداري مي شود. پانتوتنيك اسيد يك آنتي اكسيدان است و آنتي اكسيدان نيز از اكسيداسيون طبيعي سلول ها بوسيله مواد شيميايي مخرب كه تحت عنوان راديكال هاي آزاد شناخته شده اند، جلوگيري به عمل مي آورد. راديكال هاي آزاد در نتيجه مصرف روغن هاي غيراشباع فاسد، نوشيدن آب حاوي كلر، سيگار كشيدن و تنفس مونوكسيد كربن به وجود مي آيند. اين مواد هم چنين در نتيجه حضور در مقابل تشعشعات و مصرف افزودني هاي شيميايي غذايي نيز حاصل مي شوند. بي نظمي هاي روده نيز كه منجر به خروج گازهاي سمي در جريان خون مي شود منجر به ايجاد راديكال هاي آزاد مي شود. حضور ويتامين B5 در تبديل كولين به نوروترانسميترهاي كولين كه در حافظه، تمركز فكري و توليد مثل نقش دارد، ضروري است. حضور پانتوتنيك اسيد هم چنين در تسريع توليد و آزاد سازي هورمون هاي غده آدرنال اجتناب ناپذير است. از نشانه هاي معمول كمبود ويتامين B5 مي توان به تحليل آدرنال، هيپوگلايسمي، خستگي، تحريك پذيري، ريزش مو، مشكلات سيستم اعصاب، مشكلات پوستي و پيري زود هنگام اشاره كرد. رويال ژلي حاوي 18 تا 22 اسيد آمينه از تمام انواع اسيد آمينه هاي ضروريست كه بسته به منبع گرده گلها فراهم كننده غذايي كامل از پروتئين هاست.
ويتامين B در رويال ژلي
رويال ژلي منبع خوبي از ويتامين هاي B كمپلكس است. ويتامين هاي B كمپلكس به تنهايي يكي از مهم ترين گروه هاي مواد مغذي در سلامت اعصاب هستند. رويال ژلي به علت خواص آنتي بيوتيكي اش به عنوان يك تركيب  قوي عمل كرده و باعث افزايش دفاع سلول ها در مقابل عفونت ها مي شود. رويال ژلي همچنين حاوي اسيد هاي نوكلئيك است كه در روند بازسازي سلول ها نقش دارد. تحقيقات نشان داده اند كه مصرف منظم مواد حاوي RNA-DNA نقش مهمي را در جوان سازي مجدد و نيرومند ساختن غده هاي داخلي، ارگان ها و تقويت حافظه ايفا» مي كنند. رويال ژلي روند پيري زودرس، كهولت سن،چين و چروك، اختلال عملكرد غده آدرنال و آتروفي ارگان ها و شرايط مرتبط با كمبود نوكلئيك اسيد را بهبود مي بخشد. رويال ژلي شامل فاكتور پروتئيني است كه به منظور جذب ويتامين B12 كه در تشكيل گلبول هاي قرمز و سنتز RNA-DNA شركت دارد، ضروريست. رويال ژلي حاوي تمام مواد مغذي ضروري براي سلامت انسان است. همكاري تمام عناصرفوق الذكر با يكديگر خواص معجزه انگيز رويال ژلي را رقم مي زند.
استقامت و نيروي بدني در تمام مراحل زندگي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۳:۳۷ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

چگونگي توليد عسل در زنبور عسل

    چگونگي توليد عسل در زنبور عسل,
    چگونگي ساخت عسل توسط زنبور عسل,
    كارگاه عسل گيري زنبور عسل,

http://www.bazaartv.ir/program/2021/%D8%A8%D8%B1%DA%AF-%D8%B3%D8%A8%D8%B2-2/session/5892/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%84%DA%A9%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%A8%D9%88%D8%B1-%D8%B9%D8%B3%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D9%84


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۳:۱۲ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

فعاليت زنبور عسل براي توليد عسل

    فعاليت زنبور عسل براي توليد عسل,
    مراحل ساخت عسل توسط زنبور عسل,
    نحوه توليد عسل توسط زنبور عسل,

توليد بچه كندو هنگامي رخ ميدهد كه در طبيعت هر منطقه شرايط اب و هوايي مناسب و مواد غذايي(شهد و گرده گل)به بهترين نحو و بيشترين مقدار فراهم باشد.از اين رو چنين استنباط مي شود كه ملكه هاي پرورش يافته توسط كلني هاي با شرايط فوق از كيفيت خوبي برخوردار باشند.بنابر اين در صورتي كه به تعداد محدودي ملكه نياز باشد و با شرط  وجود نژاد خوب مي توان از اين گونه سلولها استفاده كرد.براي اين كار سلولهاي ملكه را كه به طور طبيعي ساخته شده اند،از روي شان بريده و به كندوي بي ملكه منتقل مي كنند.توصيه مي شود سلولهايي از شان جدا شوند كه كاملا سر بسته بوده و به زودي ملكه انها متولد خواهد شد.ضمنا بايد دقت نمود كه در هنگام بريدن سلول از شان قسمتي از موم شان به قاعده سلول باقي بماند تا اسيبي به ملكه وارد نشود.همچنين در جريان انتقال سلول ملكه به كندوي دريافت كننده بايد مراقبتهاي لازم از ان به عمل ايد و در مستقر نمودن سلول در شان بايد قسمت قاعده ان را در محل پرورش نوزادان فرو برد به طوري كه وضعيت قرار گرفتن سلول مشابه حالت طبيعي ان باشد و زنبورها سريعا در اطراف ان تجمع كرده و ان را گرم نگهدارند.

در صورتي كه هوا نسبتا خوب باشد مي توان سول را در زير زهوار فوقاني فاب و ماس به روي شان به طرف پايين قرار داد.چند روز بعد ملكه متولد شده و پس از طي دوران بلوغ جفتگيري كرده و به زودي تخمگذاري خود را شروع خواهد كرد.

اغلب زنبورداراني كه تعداد كمي ملكه براي زنبورستان خود لازم دارند مي توانند از كندوهاي پرتوليد وارام زنبورستان خود به اين روش ملكه توليد نمايند واز سلولهاي توليد شده در كندوهاي جفتگيري يا كندوهاي بي ملكه اماده شده استفاده كنند.اما زنبورداران توليد كننده ملكه تجاري با توليد زياد شيوه جديد تر و سريعتري را به روش مصنوعي دولتيل معروف است به كار ميبرند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۲:۵۴ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

طرز تهيه عسل توسط زنبور عسل

    طرز تهيه عسل توسط زنبور عسل,
    چگونگي توليد عسل توسط زنبور عسل,
    روش ساختن عسل توسط زنبور عسل,

عسل يك ماده شگفت انگيز و بي نظيري است كه خواص ارزشمند فراواني در حفظ سلامتي انسان دارد. امروزه ثابت شده كه عسل طبيعي ( تصفيه نشده و خالص ) علائم آلرژي را كاهش مي دهد. در اينجا تعدادي از خواص درماني عسل را براي شما بيان مي كنيم. – خواص آنتي بيوتيكي (ميكروب كُش ) دارد. – دارويي براي درمان ناراحتي هاي معده است. امروزه ثابت شده كه عسل از رشد هليكو باكتر پيلوري در معده جلوگيري مي كند. اين باكتري، مسئول اصلي پيدايش زخم معده و بسياري از بيماري هاي معده است. – عسل ، التهاب معده ناشي از مصرف الكل را كاهش مي دهد. – عسل اثر بسياري از مواد سرطان زا را كاهش مي دهد. – در درمان بيماري قانقاريا ( در اين بيماري خون به عضو نمي رسد و عضو دچار فساد مي شود) مفيد است كه هم از مرگ و هم از قطع عضو جلوگيري مي كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۲:۰۶ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

چگونگي فعاليت زنبور عسل براي توليد عسل

    چگونگي فعاليت زنبور عسل براي توليد عسل,
    اجزاي داخلي بدن زنبور عسل عسل,
    روش توليد عسل توسط زنبور عسل,

گرده داراي تمامي مواد و عناصر غذايي پر مصرف و كم مصرف در بدن انسان است موادي چون اسيدهاي آمينه ضروري مواد معدني پرمصرف يا كم مصرف در بدن، ويتامينها و اسيدهاي چرب ضروري، همه به مقادير زياد يا متوسط در گرده يافت مي شود. بسياري از مردم چنان تغذيه مي كنند كه علي رغم خوردن غذاهاي مقوي، همواره كمبود برخي عناصر معدني و بخصوص ويتامينها از جمله ويتامين E را دارند. از آنجا كه مصرف كامل غذاها در بدن انسان و حيوانات مستلزم وجود تمامي عناصر و مواد مورد نياز به مقدار كافي است و كمبود برخي مواد موجب كاهش بازده مصرف ساير مواد غذايي مي شود مصرف گرده بعنوان مكمل غذايي مي تواند اين كمبودها را برطرف كند و باعث بالا بردن بازده متابوليسم مواد غذايي در بدن شود به همين جهت ملاحظه مي شود كه با مصرف گرده يا خاويار كه حاوي ويتامينهاي A و E فراوان هستند، شخص احساس افزايش قدرت بدني و قدرت جنسي مي كند. اين توجيه از نظر يك متخصص تغذيه كاملا قابل قبول است. به همين ترتيب، چنانچه ويتامينهاي A و E و عناصر معدني كم نياز و اسيدهاي آمينه ضروري از هر منبع غذايي يا مكمل به انسان برسد، هر نوع كمبود اين مواد مرتفع مي شود و سوخت و ساز ساير مواد نيز بخوبي و با بازده بالا انجام مي شود و مشابه اثرات مصرف گرده يا خاويار را شخص احساس خواهد كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۱:۳۲ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

خريد فروش كندو زنبور عسل

    خريد فروش كندو زنبور عسل,
    فروش ملكه زنبور عسل تهران,
    فروش كندو و زنبور عسل در اصفهان,

اين ماده از دو جفت غده هيپوفارين موجود در طرفين سر زنبوران كارگر جوان ترشح مي شود و با بزاق دهان آنها مخلوط مي گردد. اين ژل، خميري شكل با رنگ تقريبا سفيد تا زرد كمرنگ و طعمي تند و زننده است. اين ماده مغذي تا سه روز مورد استفاده همه لاروها قرار ميگيرد ولي زنبور ملكه به طور دائم از اين ماده تغذيه مي شود. بدون ژل رويال هيچ لاروي قادر به رشد نيست و اين ماده، ملكه را قادر مي سازد كه در روزهاي تخم ريزي در شبانه روز بيش از 2500 تخم بگذارد كه وزن اين مقدار بيش از وزن خود ملكه است. همچنين ملكه زنبور عسل به واسطه استفاده از اين ماده مغذي حدود 5 تا 6 سال عمر مي كند در حالي كه زنبور هاي كارگر در فصول فعاليت خود (بهار و تابستان) حدودا در كمتر از 14 تا 24 روز از فعاليت خود ميميرند.


خواص فيزيكي ژل رويال

ژل رويال ماده ايست ژلاتيني سفيد مايل به زرد روشن،كلوئيدي و چسبناك با بوي خاص كه هنگام حل شدن كمي كف توليد مي كند وPH  آن اسيدي مي باشد.

تجزيه شيميايي ژل رويال حضور مواد زير را در آن اثبات كرده است:

آب (بيشترين مقدار)

كلاژن

كربوهيدرات

پروتئين (قسمت عمده آن آلبومين و گلبولين است)

اسيد هاي آمينه ضروري كه 8 نوع آن در اين ژل موجود است.

از جمله اسيد هاي چرب غير اشباع موجود در آن مي توان به 1- هيدروكسي 2- دكنوئيك اسيد (HAD10) اشاره نمود كه تنها درطبيعت در ژل رويال ديده شده و خواص اعجاب انگيزي را در بر دارد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۰:۴۱ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

مراكز فروش زنبور عسل

    مراكز فروش زنبور عسل,
    فروش كلني زنبور عسل,
    سايت خريد و فروش زنبور عسل,

) روش اول: مصرف ژله رويال بصورت خالص، كه بهترين روش مصرف آن به اين شكل از طريق زير زبان قرار دادن مقدار كمي حدودا ۰٫۶ گرم است. يعني مقدار معيني ژله رويال را در زير زبان مي گذارند و يا به صورت قطره قطره امولسيوني از آن روي زبان مي ريزند كه امكان جذب سريع از طريق خون فراهم مي شود. در اين شكل مصرف بايد به وزن شخص توجه كرد. يك ميلي گرم ژله رويال براي واحد وزن (كيلوگرم) در روز توصيه مي شود، كه در صورت بسته بندي به شكل كپسول نيز مي توان آن را در روزهاي مشخص و در نوع كپسولهاي خاص مصرف كرد. بسته بندي هاي ژله در شركت آبشن به شكل بسته هاي ۵ و يا ۱۰ گرمي است؛ كه براي افراد عادي (باوزن حدود ۶۰ كيلوگرم) بايد يك بسته ۱۰ گرمي در ۲۰ روز مصرف گردد. يعني هر روز مقدار كمي (به اندازه ۰٫۵ گرم – اندازه يك نخود) را در زير زبان قرار داده شود تا از طريق خون جذب شود. بدين ترتيب حداكثر تاثير را خواهد داست. با وارد شدن ژله رويال به دستگاه گوارش و جذب از طريق روده ها تاثير آن كمتر خواهد شد. ۲) روش دوم: مخلوط با عسل، در اين روش ۳ گرم ژله در ۱۲۵ گرم عسل مخلوط مي شود. اين عسل حدودا ۱۸ ماه قابل نگهداري است، كه هر روز صبح ناشتا يك قاشق مرباخوري از اين مخلوط را زير زبان قرار داده تا با بزاق مخلوط گردد. مصرف هر ۱۲۵ گرم عسل و ژله بايد حدودا ۱۰ روز طول بكشد. * ژله رويال در بازارهاي جهاني به شكل مخلوط با آب، عسل، گرده و ساير مكمل هاي غذايي عرضه مي شود. ژله رويال به شكل كپسول و يا آمپولهاي خوراكي در بازارهاي اروپايي و آمريكا متداول است، ولي در ايران فقط به شكل مخلوط با عسل و يا خالص عرضه مي شود. ژله رويال در كرمهاي صورت و ماسك هاي پوستي به عنوان ماده محرك و ضد چروك و پيري بسيار بكار مي رود و توصيه مي شود كه دو دوره درماني درسال، يكي در پاييز و ديگري در بهار هر يك به مدت ۲۰ روز باشد. براي هر دوره يا به صورت خالص در بسته هاي ۱۰ گرمي و يا مخلوط با عسل كه در ظرفهاي ۱۲۵ گرمي عسل مخلوط با ژله بايد در اين مدت مصرف شود. در مورد مخلوط با عسل بسته به نياز بدن مي توان مقدار ژله آن را تا ۹ گرم افزايش داد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۰:۱۱ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

فروش زهر زنبور عسل

    فروش زهر زنبور عسل,
    خريد فروش زنبور عسل,
    فروش كندو زنبور عسل,

عسل خواص مفيد و بي شماري دارد و تحقيقات اخير نيز نشان داده كه استفاده از عسل موجب بهبود سريع تر زخم ها مي شود و در واقع نقش پانسمان كننده را دارد. عسل خاصيت ضدميكروبي دارد و به همين دليل سريعاً موجب از بين رفتن عفونت مي شود. در مواقعي كه بخشي از دستگاه داخلي گوارش نيز دچار زخم يا مشكلي مي شود، مصرف آن توصيه مي شود. دانشمندان در زخم هاي پوستي نيز تأثير آن را مورد بررسي قرار داده و دريافته اند عسل به دليل دارا بودن مواد ضد التهابي و كاهش دهنده تحريكات پوستي، مي توان آن را روي زخم هاي پوستي ماليد. به اين ترتيب زخم سريع تر بهبود مي يابد. عسل خاصيت ضدميكروبي دارد و سريعاً موجب از بين رفتن عفونت در محل زخم مي شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۰۹:۴۱ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

پروش و نگهداري زنبور عسل در خوزستان

    پروش و نگهداري زنبور عسل در خوزستان,
    كتاب الكترونيكي پرورش زنبور عسل و كرم ابريشم,
دانلود طرح كسب وكار پرورش زنبور عسل,

- مبارزه با كارگران تخم گذار:

به محض اينكه كارگران تخمگذار، ملكه باروري را قبول كردند تخمگذاري آنها يا متوقف شده و يا اينكه توسط ساير كارگران از تخمگذاري آنها جلوگيري به عمل مي آيد . از طرفي كندوئي كه كارگر تخمگذار دارد با ملكه غريبه خصوصا اگر از نژاد ديگري باشد به طور خصمانه اي رفتار كرده و در نتيجه معرفي ملكه غالبا نا موفق است. ولي چنانچه عمليات زير با دقت و در اواسط روز انجام شود معمولا موفقيت آميز خواهد بود.

1 – در مراحل اوليه يعني وقتي تعداد زيادي كارگر تخمگذار به وجود نيامده و كندو تازه يتيم شده است يك ملكه خوب و قوي از همان نژاد را مستقيما از روي قابي كه مشغول تخمگذاري است برداشته و بلافاصله روي يك قاب از كندوئي كه كارگر تخمگذار دارد قرار دهيد ( بهتر آن است از ملكه هاي پير و از رده خارج استفاده شود كه اگر كندو ملكه را قبول نكرد. هزينه زيادي به شما متهمل نشود) لازم است كه كندوي يتيم بيست و چهار ساعت قبل تغذيه شده باشد و همچنين در موقع عمليات خوب دود داده شود. اگر مدتي است كه كندوي يتيم مانده است بايد شرايط تعادل تخمگذاري بين دو كندو برقرار شود و اگر چنين تفاوتي وجود ندارد چند روز قبل از عمليات و معرفي ملكه يك قاب تخم به كندوي يتيم داده شود.

لازم به ذكر است كه در موقع معرفي ملكه به كندو اعم از تعويض ملكه ، گرفتن بچه مصنوعي و غيره بايد دو كندو از نظر تخم متعادل و برابر باشند تا معرفي ملكه با موفقيت انجام شود.

2 – در مواردي غير حاد كه زنبوران جوان در حال خارج شدن هستند يا در يكي دو روز گذشته متولد شده اند زنبوران را مانند بالا تغذيه كرده و بعد يك سلول ملكه بدهيد . در صورت امكان بهتر است كه يك قاب محتوي سلول ملكه به اين نوع كندوها داده شود . ولي در هر صورت اگر سلول ملكه تنها به آن داده مي شود بايد آن را با قفسهاي سيمي مخصوص محافظت نمود كه كارگران آن را خراب نكنند . از آنجايي كه سلول ملكه حساس بوده و با كوچكترين فشاري ممكن است خراب شده و مورد قبول كارگران قرار نگيرد توصيه مي شود سلولهاي ملكه را از قاب جدا ننموده و همراه آن به كندو بدهيد و در صورت نبودن سلول ملكه در كندو از يك قاب محتوي تخم روز استفاده شود.

3 – كندوئي كه كارگر تخمگذار در آن به وجود آمده تا حد زيادي از بين رفته تلقي مي شود به خصوص زماني كه سلول هاي نر سر بسته شده باشند و در واقع ارزش ملكه دادن و اصلاح كردن را ندارد و بهتر است با روش استفاده از روزنامه در يك كندوي ديگر ادغام شود . با ادغام دو كندو چيزي از بين نميرود چون هم از قاب و هم از جمعيت آن استفاده مي شود .ولي بايد ديد كه آيا ادغام هم به صرف است يا اينكه با اين عمل امكان از دست رفتن ملكه و يا تعدادي از زنبوران كندوي ميزبان  مواجه خواهيم شد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۰۸:۲۰ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

نگهداري زنبور عسل

    نگهداري زنبور عسل,
    نگهداري زنبور عسل در بوشهر,
    نحوه نگهداري زنبور عسل رايگان,

روش هاي معرفي ملكه بسيار متنوع است و بر حسب سليقه زنبور داران تفاوتهائي دارند:

1 – اكثر زنبور داران از همان قفس دريافت ملكه جهت معرفي ملكه استفاده مي كنند به اين ترتيب يك طرف قفس از خمير شكر پر شده است كه در صورتي كه كلني ملكه را بپذيرد خمير شكر را خورده و ملكه را آزاد مي كنند . قفس را بايد وسط كندو و بين دو قاب  كه زنبوران زيادند قرار دهيم و تا سه روز نبايد به كندو سركشي كنيم ، چرا كه احتمال كشتن ملكه به وسيله كارگران را زياد مي كنيم. 3 روز  پس از معرفي ملكه بايد كندو را بازديد كرد و از پذيرش ملكه توسط كلني مطمئن شد .

 

2 – استفاده از قفسهاي لولهاي جهت ملكه:

اين قفسها را به ابعاد مختلف مي سازند كه هر چه بزرگتر باشد بهتر است . ابعاد معمولي قفس  لوله اي عبارت است از قطر 2 تا 5/2 سانتيمتر ، طول 10 تا 25 سانتيمتر ، در دو طرف قفس چوب پنبه قرار مي دهند . پس از گذشت سه روز از معرفي ملكه يكي از چوب پنبه ها را خودمان بر ميداريم.

3 – استفاده از قاب  توري جهت معرفي ملكه:

اين قاب توري يك قاب خالي بدون سيمكشي و به ابعاد قاب استاندارد معمولي مي باشد كه در طرفين آن دو صفحه توري چشم ريز كشيده شده همچنين داراي يك سوراخ است كه در ديواره جانبي تعبيه شده و به وسيله چوب پنبه پوشانده شده است .

4 – استفاده از قفسهاي فشاري:

اين قفس از توري به ابعاد 12*12 سانتيمتر ساخته شده و لبه هاي آن به اندازه 5/2 سانتيمتر برگشته است . در گوشه اي از قفس يك لوله مسي به طول 4تا 5 سانتيمتر و قطر يك سانتيمتر جوش داده شده است . براي معرفي ملكه با استفاده از اين قفس ابتدا يك قاب را حاوي شفيره هاي مسن در حال تولد بوده و داراي عسل و حجره هاي خالي باشد . انتخاب و سپس لوله مسي قفس را روي شان فشار ميدهيم تا لبه هاي آن به محورشان برسد و سطح لوله مسي در سطح شان قرار گيرد . ملكه ظرف 2 تا 3 روز آزادمي گردد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۰۷:۵۶ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع: