پرورش زنبور عسل

 

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

 

 

بيماريها و افات زنبور عسل كليك كنيد


لوازم اوليه وضروري پرورش زنبورعسل كليك كنيد


دانلود كتاب پرورش زنبور عسل براي تازه كاران كليك كنيد


فيلم پرورش زنبور عسل كليك كنيد


عكس قفس ملكه كليك كنيد


عكسهاي زيبا از زنبور عسل و كندو عسل كليك كنيد

 

نگهداري زنبور عسل

    نگهداري زنبور عسل,
    نگهداري زنبور عسل در بوشهر,
    نحوه نگهداري زنبور عسل رايگان,

روش هاي معرفي ملكه بسيار متنوع است و بر حسب سليقه زنبور داران تفاوتهائي دارند:

1 – اكثر زنبور داران از همان قفس دريافت ملكه جهت معرفي ملكه استفاده مي كنند به اين ترتيب يك طرف قفس از خمير شكر پر شده است كه در صورتي كه كلني ملكه را بپذيرد خمير شكر را خورده و ملكه را آزاد مي كنند . قفس را بايد وسط كندو و بين دو قاب  كه زنبوران زيادند قرار دهيم و تا سه روز نبايد به كندو سركشي كنيم ، چرا كه احتمال كشتن ملكه به وسيله كارگران را زياد مي كنيم. 3 روز  پس از معرفي ملكه بايد كندو را بازديد كرد و از پذيرش ملكه توسط كلني مطمئن شد .

 

2 – استفاده از قفسهاي لولهاي جهت ملكه:

اين قفسها را به ابعاد مختلف مي سازند كه هر چه بزرگتر باشد بهتر است . ابعاد معمولي قفس  لوله اي عبارت است از قطر 2 تا 5/2 سانتيمتر ، طول 10 تا 25 سانتيمتر ، در دو طرف قفس چوب پنبه قرار مي دهند . پس از گذشت سه روز از معرفي ملكه يكي از چوب پنبه ها را خودمان بر ميداريم.

3 – استفاده از قاب  توري جهت معرفي ملكه:

اين قاب توري يك قاب خالي بدون سيمكشي و به ابعاد قاب استاندارد معمولي مي باشد كه در طرفين آن دو صفحه توري چشم ريز كشيده شده همچنين داراي يك سوراخ است كه در ديواره جانبي تعبيه شده و به وسيله چوب پنبه پوشانده شده است .

4 – استفاده از قفسهاي فشاري:

اين قفس از توري به ابعاد 12*12 سانتيمتر ساخته شده و لبه هاي آن به اندازه 5/2 سانتيمتر برگشته است . در گوشه اي از قفس يك لوله مسي به طول 4تا 5 سانتيمتر و قطر يك سانتيمتر جوش داده شده است . براي معرفي ملكه با استفاده از اين قفس ابتدا يك قاب را حاوي شفيره هاي مسن در حال تولد بوده و داراي عسل و حجره هاي خالي باشد . انتخاب و سپس لوله مسي قفس را روي شان فشار ميدهيم تا لبه هاي آن به محورشان برسد و سطح لوله مسي در سطح شان قرار گيرد . ملكه ظرف 2 تا 3 روز آزادمي گردد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۰۷:۵۶ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :