پرورش زنبور عسل

 

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

 

 

بيماريها و افات زنبور عسل كليك كنيد


لوازم اوليه وضروري پرورش زنبورعسل كليك كنيد


دانلود كتاب پرورش زنبور عسل براي تازه كاران كليك كنيد


فيلم پرورش زنبور عسل كليك كنيد


عكس قفس ملكه كليك كنيد


عكسهاي زيبا از زنبور عسل و كندو عسل كليك كنيد

 

زنبور عسل.ppt

    زنبور عسل.ppt,
    سموم زنبور عسل,
    داستان زنبور عسل,

زنبورهاي هر كندو يكي از سه نوع زنبور ملكه، زنبور نر و زنبور كارگر هستند. زنبور عسل از حشرات اجتماعي است حتي اگر در خارج از كندو داراي غذاي كافي باشد نمي تواند به تنهايي زندگي كند.

زنبور عسل

 

ملكه معمولاً مادر تمامي زنبورهاي موجود در كندو است. جنسيت آن ماده بوده و مهم ترين وظيفه اش تخم گذاري مي باشد. ملكه در تاريك ترين و محفوظ ترين نقطه كندو سكونت دارد و در اطراف اين محل خانه هاي ويژه اي براي محافظت از تخم ها و نوزادان قرار گرفته. علاوه بر اين ها سه تا ده خانه براي ملكه هاي جوان در نظر گرفته شده است.

زنبور كارگر

 


 ملكه همانند روح كندو محسوب مي شود و اگر ملكه را بردارند و جانشيني براي او وجود نداشته باشد بعد از سه يا چهار ساعت تمام كارهاي كندو متوقف مي شود و بعد از مدتي زنبورها بر اثر اندوه نداشتن ملكه نابود مي گردند. ملكه از اواخر فروردين تا اواخر خرداد روزانه حدود ۱۵۰۰ تخم مي گذارد.

زنبور عسل در حال خوردن شهد گل

 

نوزادان پس از خروج از تخم بعد از طي دو مرحله به صورت زنبور كامل در مي آيند. در مرحله اول به صورت كرم هاي سفيدي هستندو در خانه هاي كوچكي به سر مي برند و پرستاران به آن ها غذا مي رسانند و پس از چند روز به صورت زنبورهايي در مي آيند كه هنوز كامل نشده اند و به حالت خوابيده و خشك شده به سر مي برند (مانند حالت پروانه ابريشم در پيله) به اين جهت غذا نمي خورند تا وقتي كه به صورت حشره كامل درآيند.

نوزاد زنبور عسل

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۵:۲۶ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :