پرورش زنبور عسل

 

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

 

 

بيماريها و افات زنبور عسل كليك كنيد


لوازم اوليه وضروري پرورش زنبورعسل كليك كنيد


دانلود كتاب پرورش زنبور عسل براي تازه كاران كليك كنيد


فيلم پرورش زنبور عسل كليك كنيد


عكس قفس ملكه كليك كنيد


عكسهاي زيبا از زنبور عسل و كندو عسل كليك كنيد

 

قيمت ژل رويال زنبور عسل

    قيمت ژل رويال زنبور عسل,
    پيش بيني قيمت زنبور عسل,
    قيمت زنبور عسل در سال 91,

) انتخاب الگو:
زنبور عسل حشرات مفيد و ارزشمند و پاكيزه اي هستند. در تمام طول عمرشان الگويشان گل است. فقط دنبال گل هستند تا از شكوفه تلخ گل، گرده و شهد تهيه كنند. گرده گل را براي غذاي نوزادان و شهد گل را براي شفاي مردم درست مي كنند. اگر ما براي به دست آوردن غذاي روح و جسم خود الگوي خوب داشته باشيم بسياري از مشكلات ما حل مي شود.

۲) درست استفاده كردن:
كوچكترين شكوفه گل توسط زنبور عسل گرده افشاني مي شود ولي زنبور طوري روي آن قرار مي گيرد كه آسيبي به آن نرسد. بنابراين ما هم مي توانيم در برخورد و تعامل با همنوعان خود طوري عمل كنيم كه هيچ وقت مشكلي به وجود نياوريم.

۳) محصول زنبو عسل، “عسل” است:
بنابراين ما هم مي توانيم با زبان و اعمال خود نتايج شيرين تر از عسل داشته باشيم ولي در صورتي كه قضاوت عجولانه و غيرمنطقي داشته باشيم نتايج آثار اعمال و زبان ما تلخ تر از همه چيز خواهد بود.

۴) ملايمت و انعطاف پذيري:
زنبور عسل، توليد موم مي كند زنبور با ترشح غده هاي موم ساز خانه هايي از موم مي سازد و داخل آن عسل مي ريزد. موم با اينكه خيلي شكننده و ملايم است ولي در گرما و سرماي زياد هم مي تواند ظرف خوبي براي نگهداري عسل باشد.

۵) سرافرازي و صبوري:
هميشه زنبور عسل چون از دسترنج خودش استفاده مي كند سرافراز و صبور است. براي تهيه يك قاشق عسل كه ۲۵ گرم مي باشد، چهار هزار زنبور بيست هزار گل را ملاقات مي كنند، ۷ بار فاصله بين كره ماه و زمين را مي پيمايند. براي تهيه ۱ كيلو عسل ۱۰۰ تا ۱۵۰ ميليون گل را بايد گرده افشاني كنند.

۶) سخت كوشي و تلاشي خستگي ناپذير:
يك عدد زنبور در طول ۱۵ روز عمرش در فصل بهار و تابستان ۷۰ هزار سورتي پرواز مي كند. سرانجام بر اثر بال زدن زياد (چون ۴۰۰ دفعه در هر ثانيه بال مي زند، ۳۵ كيلومتر را در يك ساعت مي پيمايد و ۲۰ كيلومتر را بدون وقفه مي رود) با بال هاي مجروح و بدن زخمي و خون آ لود جانش را به جان آفرين تسليم مي كند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۸:۵۶ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :