پرورش زنبور عسل

 

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

 

 

بيماريها و افات زنبور عسل كليك كنيد


لوازم اوليه وضروري پرورش زنبورعسل كليك كنيد


دانلود كتاب پرورش زنبور عسل براي تازه كاران كليك كنيد


فيلم پرورش زنبور عسل كليك كنيد


عكس قفس ملكه كليك كنيد


عكسهاي زيبا از زنبور عسل و كندو عسل كليك كنيد

 

دانلود رايگان طرح پرورش زنبور عسل

    دانلود رايگان طرح پرورش زنبور عسل,
    دانلود رايگان مقاله پرورش زنبور عسل,
    آموزش پرورش زنبور عسل به زبان فارسي,
    cd آموزش حرفه اي پرورش زنبور عسل,
    ثبت نام دوره آموزش پرورش زنبور عسل,

در صورت عدم استفاده از سموم مجاز (مصرف سموم غير مجار بسيار خطرناك است)با حذف كندوهاي ضعيف و غير مقاوم به واروا و برنامه حمايت غذايي جمعيت و كمك بيولوژيك (استفاده از گونه هاي مقاوم ) پس از چند سال كندوها به نحو محسوسي قدرت مقابله و دفاع از خود عليه واروا را كسب مي كند .

2- نكته مهم : اصولا هر دارو در صورتي كه وارد سيستم بدن زنبور شود از جنبه هاي مختلف تاثيرات متفاوتي در زنبورها دارد كه بعضي سوء بوده و بهتر از حداقل مصرف داروها و حداكثر اعمال مديريت و اقدامات حمايتي جهت مفقيت بلند مدت انجام شود (حتي الامكان اقدام دارويي دارويي و حمايت بيولوژيك توام باشد ).

3- سموم مجاز بايستي طبق تناوب و دقيقا طبق توصيه سازنده و دامپزشك متخصص مصرف شود تا ضمن اجتناب از ظهور نسل مقاوم كنه به سم از تجمع و اثرات سوء  يك نوع سم در كندو(در موم و زنبور و عسل )پرهيز نمود .

خلاصه: داروها به ويژه سموم ضد واروا بايستي بسيار اگاهانه مصرف شود تا از بروز نسل مقاوم كنه –انباشت سم و به ويژه يك نوع سم كه ممكن است به حد خطرناك در موم و بدن زنبورها به خصوص ملكه و عسل برسد پرهيز شود و از اصول بيولوژيك و اقدامات حمايتي و تغذيه اي مناسب در كندوها بهره برد و ز توان مقابله طبيعي زنبوران با واروا استفاده شود تا علاوه بر پرهيز از مشكلات عديده (مالي , بهداشتي ,ضعف كلي زنبوران و عدم توليد عسل و غيره ) عسل سالم تر و بيشتر و كار توام با موفقيت اقتصادي كه هدف هر كسي است حاصل شود . قطعا به گزيني مي تواند در اين مورد نقش عمده اي داشته باشد و توصيه مي شود اين سموم نه كمتر و نه بيشتر از دستور سازنده يا دامپزشك متخصص استفاده شود .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۱۷:۵۵ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :