پرورش زنبور عسل

 

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

زنبور داری و پرورش زنبور عسل+طرح توجیهی کلیک کنید

 

 

بيماريها و افات زنبور عسل كليك كنيد


لوازم اوليه وضروري پرورش زنبورعسل كليك كنيد


دانلود كتاب پرورش زنبور عسل براي تازه كاران كليك كنيد


فيلم پرورش زنبور عسل كليك كنيد


عكس قفس ملكه كليك كنيد


عكسهاي زيبا از زنبور عسل و كندو عسل كليك كنيد

 

تحقيق در مورد پروژه كارآفريني پرورش زنبور عسل

    تحقيق در مورد پروژه كارآفريني پرورش زنبور عسل,
    دانلود مقاله كارآفريني پرورش و نگهداري زنبور عسل,
    پروژه كارآفريني زنبور عسل دانلود رايگان,
    دانلود پروژه كارآفريني درباره زنبور عسل,
طرح كارآفريني پرورش زنبور عسل,

 3 - تامين آب براي زنبور:

عده اي از زنبور هاي چرا كننده مقداري آب در چينه دان خود به كندو حمل كرده و ذخيره مي كنند . مصرف آب عمدتاَ براي رقيق كردن عسل به عنوان غذاي لارو ها ، خنك كردن و مرطوب كردن كندو و تا حدودي براي مصرف خود زنبور ها جهت تعادل فيزيولوژكي بدن آنها مي باشد .

بهترين روش تامين آب ، مستقر كردن كندو ها در فاصله نزديك به آبهاي جاري تميز و آري از آلودگي هاي شيميايي مثل درياچه ، نهر ، جوي و چشمه و غير مي باشد . در صورتي كه اينگونه منابع در دسترس نباشد مي توان از يك تانك آب بدين ترتيب استفاده نمود كه در زير شير خروجي آن تخته اي را به طوري مورب قرار داده و در پايين آن تشتكي را مستقر نمود كه آب در آن جمع شده و سرريز گردد . ضمناَ بهتر است روي تخته را با كوني پوشاند و داخل تشتك نيز قطعات چوب يا شاخه درخت را قرار داد تا زنبور ها بتوانند روي آن نشسته و آب بنوشند . يا اينكه در زير شير تانكر كه به صورت چكه كنان باز است . يه ظرف بزرگ قرار داده و درون آن سنگ ريزه ريخت .

را ديگر تامين آب كلني ها استفاده از انواع شربت خوريها است كه در آنها آب ريخته و در اختيار زنبورها قرار داده مي شود. گرچه اين كار وقت گير و پر هزينه است ولي براي مواقع بحراني بسيار مفيد است .

نكته مهم : اگر زنبورستان شما در نزديكي درياچه ، نهر ، جوي و چشمه مي باشد .بايد محل ساحل ( برخورد آب با خشكي) آب افقي با موج كوتاه و كمي  شن نرم  داشته باشد .تا زنبور به راحتي بتواند آب خودش را تامين كند . اگر محل ساحل عمودي ويا آب با موج باشد . باعث افتادن زنبور در آب مي گردد . چون زنبور نمي تواند به راحتي از آب بيرون بيايد بنا بر اين تلف مي گردد .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۲۳:۰۸ توسط:پرورش زنبور عسل موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :